Skip to main content

Що робити, якщо помітили загублену собаку, кота або іншого домашнього улюбленця

Як діяти, якщо ви знайшли загубленого домашнього улюбленця.

Оцініть стан тварини

Насамперед, пам'ятайте про техніку безпеки. Знайдена вами тварина може бути хвора на сказ. Не поспішайте підходити дуже близько або ловити її власноруч.

Оцініть поведінку тварини і зовнішній вигляд здалеку.

У тварини, яка хвора на сказ:

  • розширені зіниці;
  • неспокійна, агресивна поведінка;
  • посилене слиновиділення або піна з рота.

Якщо ви помітили хоча б один із цих симптомів, відійдіть від тварини на безпечну відстань і негайно повідомте спеціальні служби.

З’ясуйте домашня чи безпритульна знайдена тварина

Зазвичай домашні тварини мають на собі нашийники, підходять до людей і можуть мати вказівки на господаря. Перш ніж забирати тварину, зверніться до місцевих мешканців, можливо, вони знають про цю тварину та її власника.

Кліпса в вусі свідчить про те, що тварина кастрована, вакцинована від сказу і зареєстрована у базі даних безпритульних тварин. Деякі собаки можуть мати свій сталий ареал та групу, адаптовану до життя на вулиці.

Перевірте наявність адресника, клейма або чипа

Адресник — це жетон (іноді капсула з папірцем), на якому зазначено ім'я тварини та номер телефона господаря. Кріпиться на нашийник або спеціальний шнурок. Є адресник? Телефонуйте господарю!

Клеймо — татуювання на вусі або в паху тварини, яке складається зі цифр і засвідчує, що вона є породистою. За номером клейма можна знайти контакти розплідника тварини через офіційні структури, які реєструють породистих тварин.

Чип — це спеціальна капсула, яку імплантують під шкіру тварини. Він містить в собі код, за яким закріплена інформація про тварину. Перевірити наявність чипу можна у ветеринарній клініці, заздалегідь дізнавшись чи є в лікарні сканер чипів.

Перевірте наявність оголошень про загублену тварину

Зайдіть на сайт www.lafmap.com, Lafmap використовує карту, де позначені всі загублені і знайдені речі та тварини. Огляньте на карті район, де було виявлено домашнього улюбленця, і ближні райони. Можливо господар вже створив оголошення про свою загублену тварину. Якщо такого оголошення немає, то створіть своє оголошення з фото загубленої тварини, так власнику буде легше з вами сконтактуватися.

Періодично перевіряйте профільні групи в соціальних мережах та дошки оголошень на наявність публікацій про загублену тварину.

Як налагодити контакт із собакою, що загубився?

Якщо ви побачили собаку без господаря, зачекайте, можливо, власник вже в дорозі. Постарайтеся навести зв'язок з твариною, дотримуючись обережності.

Налякана тварина може реагувати агресивно, тому спробуйте заспокоїти її. Говоріть з нею тихо і лагідно, уникаючи раптових рухів. Пропонуйте їжу або воду, але головне — показуйте турботу та співчуття.